Folwark Karczemka Wellness and Restaurant

Folwark Karczemka / Restauracja / Regionalne przysmaki
urlop w Polsce
twitter/folwarkKarczemka google/folwarkKarczemka facebook/folwarkKarczemka mail folwarkKarczemka

Restauracja

Sale

Bankietowa Myśliwska Bar z tarasem Winiarnia

Specjalności

Śniadania Ślub i Wesele Szeroka karta alkoholi Stół Hrabiego Wilhelma Regionalne przysmaki Imprezy w plenerze Room Service Five o'clock Tea Szczególne uroczystości

Krótka rekomendacja

Kuchnia
Unikalna mieszanka kuchni polskiej i europejskiej
Lokalizacja
XIX wieczny młyn z odrestaurowanymi salami, piwnicami i tarasami
Stylistyka
Skrupulatnie odtworzone wnętrza w stylu vintage
Rezerwacja
Rekomendowana telefonicznie

Wykwintne smaki zamknięte w słoiczkach

Wraz z powrotem do naturalnego i zdrowego sposobu odżywiania się i stosowania produktów żywnościowych bez dodatków substancji chemicznych rośnie rola miodu pszczelego jako cennej substancji odżywczo-leczniczej i przyprawowej. Proponujemy Państwu zakup wykwintnych smaków zamkniętych w słoiczkach miodów, konfitur oraz drobnych kulinarii. Wszystkie produkty wytwarzane są z naturalnych składników i według tradycyjnych receptur.
Restauracja Folwarku Karczemka to miejsce kojarzone z dobrą kuchnią i doborem sezonowych produktów pochodzących z upraw i hodowli ekologicznych.

Aby zarezerwować zadzwoń:

+48 601 306 741

" Proponujemy Państwu zakup wykwintnych smaków zamkniętych w słoiczkach miodów, konfitur oraz drobnych kulinarii."

...Kiedy sezon na świeże owoce dobiegał końca, oczekiwano jeszcze na jednej „słodny dzień”. Co roku wypadał on w innym terminie, a był uzależniony od pogody. Otóż, czekano na pierwszy przymrozek. Dopiero wtedy można było zerwać owoce róży i przystąpić do wyrobu regionalnego specjału – różanych konfitur. Ponoć cała tajemnica kryła się właśnie w odpowiednim czasie zbioru. Zmarznięte owoce wrzucano do miedzianej patelni i dodawano miodu, z przydomowej pasieki. Gdy masa wyjęta na talerzyk gęstniała – konfitura była gotowa, 
a liczne słoiczki ustawiano rzędami na półkach w spiżarni. Teraz tylko oczekiwano posłańca z prakwickiego pałacu, który, jak co roku, był zobowiązany dostarczyć zapasy różanej konfitury na dwór.

" Restauracja Folwarku Karczemka oferuje szeroki wachlarz smacznych dań kuchni polskiej i europejskiej, które w połączeniu z bogatą kartą win i innych wykwintnych alkoholi stanowią ucztę dla podniebienia."